Ochrana okapových žlabů

Systém samoregulačních topných kabelů a regulace Raychem

Tající a znovu zmrzající led a sníh poškozují okapové žlaby a svody. Zatékající voda do objektu poškozuje konstrukce a znehodnocuje tepelné izolace. Nabízíme ověřené řešení v podobě samoregulačních kabelů Raychem.

 

Hlavní přednosti:

  • Jednoduchý návrh – délka kabelu shodná s délkou svodu a žlabu
  • Stříhání a zkracování kabelů dle potřeby – ulehčí instalaci na stavbě
  • Bezpečné řešení – nehrozí přheřátí a následné poškození plastových rozvodů
  • Úsporný provoz – kabely topí přesně tam a takovým výkonem, kolik je potřeba
  • Minimální údržba

Funkce samoregulačního kabelu ve žlabu

Inteligentní samoregulační systém Raychem je úsporný. Je-li okapový žlabu suchý, výdej teplat je malý a topný kabel topí na snížený výkon. Dostane-li se kabel Raychem do kontaktu s vodou, ledem nebo sněhem, výdej tepla se výrazně zvýší v důsledku zvýšeného ochlazování.

Výhody samoregulačního systému Raychem

Samoregulační kabel Raychem se umísťuje na dno přímo do okapových žlabů a svodů, kde je jeho výkon využíván nejefektivněji. Adaptace jeho výkonu podle přítomnosti ledu nebo sněhu vede k výrazným energetickým úsporám. Samoregulační kabely Raychem jsou instalovány s minimálními nároky na kotevní techniku, žlaby se tak nezanáší, jsou maximálně průchozí s minimálními náklady na údržbu. Rovněž jejich bezpečnost je výrazně vyšší. Díky samoregulační schopnosti nehrozí přehřátí při ztížených ochlazovacích podmínkách, mohou se tak bez obav instalovat do plastových žlabů a dřevěných konstrukcí.

Regulace

Pro včasné a správné zajištění fungování systému ochrany okapových žlabů je doporučováno použít automatickou regulaci. Díky správně zvolené regulaci dochází k dalšímu zvýšení úspor.

 


Soubory ke stažení

Ochrana okapů   (2 MB)
Prospekt


Video