Podlahové vytápění

Vyznačuje se vysokou mírou regulovatelnosti, kdy elektronické termostaty zajišťují optimální provozní režim podle teploty v jednotlivých místnostech a v požadovanou dobu.

Řešení vyhřívání podlahy na příjemnou teplotu

Například v koupelnách a dalších místnostech s jinak chladnou dlažbou můžeme vyhřívat podlahu na příjemnou teplotu. Pomocí podlahového vytápění a regulace Raychem budete mít příjemně teplou podlahu v tu dobu a v těch místech, kde potřebujete.

Řešení hlavního topného systému v bytě či domě

Budoucnost patří kvalitně zatepleným domům vybaveným větráním s tzv. rekuperací tepla. Takovéto domy mají velmi malé tepelné ztráty a potřebu tepla, což mění pohled na způsob jejich vytápění. Důležitá je přesná distribuce, regulace a využití energie, ale také náklady na instalaci, údržbu a životnost tak, aby se investice do stavby a zařízení jako celku vyplatily. Přesně tyto požadavky splňuje naše vytápění Raychem.

Námi dodané vytápění funguje v ČR již od roku 1993

Jak funguje podlahové vytápění:

Podlahové vytápění je velkoplošný sálavý zdroj, kdy přibližně 60% energie předá sáláním a 40% prouděním. Díky tomu dosahuje ideální tepelné pohody při prostorové teplotě o 2°C až 4°C nižší, což vede k 10% až 20% úsporám energie.

Neviditelný a příjemný topný systém:

Rovnoměrně zahřívá všechny povrchy místnosti. Teplo se nachází přesně tam, kde je potřeba.

Hygiena a snadnější údržba

Podlahové vytápění je jeden z nejhygieničtějších způsobů vytápění, který se vyznačuje minimálním prouděním vzduchu v místnosti a společně s lehce udržovatelnými krytinami činí topný systém vhodný například pro alergiky.

Vhodné pod každou krytinu

Použití podlahových krytin je téměř neomezené. Můžeme použít jak klasické keramické krytiny, tak dřevo, vinyl, koberec apod.