Větrací jednotky

Tradice, důvěra, kvalita a vývoj


Holandská firma Brink Climate Systems vyvíjí a vyrábí větrací jednotky ve svém vlastním závodě již od roku 1964.
Současné větrací jednotky Renovent jsou již několikátou generací větracích jednotek a odrážejí zkušenosti výrobce s mnoha lety vývoje a provozu. Jednotky Renovent jsou neustále testovány a zdokonalovány.

Tiché a úsporné větrací jednotky

Větrací jednotky Renovent vynikají tichým provozem, nízkou spotřebou, vysokou mírou regulovatelnosti a vybavení.

Široká nabídka řešení

Každá stavba či rekonstrukce domu, bytu nebo kanceláře vyžaduje své vlastní řešení. Proto firma Brink nabízí širokou a komplexní řadu větracích jednotek, které jsou schopny pokrýt specifické požadavky v rezidenční a kancelářské výstavbě.

Nezávislé ověření


Jednotky jsou testovány dle platných evropských norem a jsou držiteli řady osvědčení a certifikátů. Pro uživatele je užitečný nezávislý certifikát od Passivhaus Institutu, jehož jsou větrací jednotky Renovent držitelem. Zde si mají možnost uživatelé parametry ověřit s jinými srovnatelnými jednotkami. Jednotky Renovent zde patří k nejlepším zařízením na poli hlučnosti, úsporného provozu, vybavenosti a širokou možností nadstaveb.


Nástěnné větrací jednotky Renovent Excellent a Flair


Podstropní jednotky Renovent Sky


Lokální větrací jednotka Air 70

 


 

Podstropní větrací jednotky Renovent Sky


Řada vysoce účinných, úsporných a tichých větracích jednotek Renovent Sky o výkonu 150, 200 a 300 m3/h, je navržena na základě technologie jednotek Renovent Excellent. Podstropní větrací jednotky Renovent Sky vynikají svou malou výškou a širokými možnostmi instalace.

Tichý a úsporný provoz

Pomaluběžné ventilátory, nízký vnitřní odpor jednotky a výměníku vedou k velmi nízké hlučnosti větracích jednotek Renovent Sky. To má příznivý dopad i na velmi nízkou spotřebu jednotek.

Nadstandardní vybavení


Jednotky Renovent Sky jsou vybaveny z výroby programovatelným ovladačem, bypass klapkou, automatickou regulací konstantního průtoku a ochranným předehřevem se sofistikovanou regulací detekce ledu.

Flexibilní instalace

Jednotky Renovent Sky instalované na strop nezabírají žádné místo, napříklady Sky 150/200 má výšku pouhých 198mm. Také lze jednotky instalovat ve vertikální poloze na stěnu, kdy zabírá minimální prostor na hloubku místnosti.

  • Koncept Renovent Sky s kompaktním rozdělovacím boxem a vestavěným tlumičem je ideálním řešením jak pro rekonstrukce, tak i novostavby malých domů a bytů.
  • Jednotky Renovent Sky lze instalovat ve vertikální poloze a skrýt v nikách a skříních.

Široké možnosti ovládání


Jednotky Sky jsou dodávány včetně nástěnného programovatelného ovladače s možností časových programů. Jednotka obsahuje logický vstup, kterým lze připojit jednotku na zabezpečovací systém domu a v době nepřítomnosti vypnout, aktivovat krátodobé zvýšené větrání z kuchyně, koupelen a WC, nebo připojit jiné zařízení. Jednotky lze dále vybavit senzory CO2, vlhkostním senzorem, dvouzónovou regulací, ovládáním přes internet, nadřazeným řídícím systémem apod.

 


Nástěnné větrací jednotky Renovent Excellent


Jednotky Renovent Excellent jsou dodávány o výkonu 180, 300, 400 a 450m3/h v provedení standard a Plus. Již jednotky ve standardním provedení vynikají svými parametry a nadstandardním vybavením.

Nadstandardní výbava

Renovent Excellent je standardně vybaven bypass klapkou, ochranným předehřevem, automatickou regulací konstantního průtoku, logickým vstupem, připojením pro eBus a ModBus. Verze Plus má dále ještě rozšířenou kartu ovládání.

Tichý provoz

Pomaluběžné ventilátory, nízký vnitřní odpor a výměník s nízkým odporem vedou k velmi nízké hlučnosti větracích jednotek Renovent Sky.

Nízká spotřeba energie

Nízký odpor větrací jednotky a vysoce kvalitní ventilátory řadí jednotky Renovent Sky k nejúspornějším zařízením na trhu.

Široké možnosti ovládání

  • Jednotky Renovent lze ovládat jednoduše přepínačem výkonu, nebo pomocí časového programovatelného ovladače Air Control a aktivovat krátodobé zvýšené větrání z kuchyně, koupelen a WC
  • Jednotky Renovent lze vybavit také senzory CO2 a senzorem vlhkosti. Jeden senzor pro celý dům je nepřesný, proto je možné připojit přes eBus více senzorů a ty jednoduše nastavovat a odečítat v softwaru jednotky.
  • Proč budete ale větrat celý dům, když v noci spíte v ložnici. Proto je možné jednotky Renovent vybavit sofistikovanou dvouzónovou regulací a větrat pouze ty prostory, které využíváte. To přináší zvýšení komfortu a zlepšení parametrů větrání v podobě nižší hlučnosti, spotřeby a optimalizace vlhkosti.
  • Renovent lze propojit s nadřazenou regulací domu, ať už se jedná o jednotné zabezpečovací zařízení domu, nebo jakýkoli centrání řídící systém (inteligentní instalace), které jsou vybaveny výstupy 0/1, 0-10V nebo ModBusem.
  • Jednotky Renovent je možné prostřednictvím BrinkHome připojit na internet nebo ovládat z mobilního zařízení.
  • Je-li požadován vyšší vzduchový výkon nebo společná regulace více jednotek, je možné jednotky Renovent připojit paralelně na VZT rozvod a propojit propojit softwarově. Jednotky pak fungují jako jedno výkonné zařízení, při zachování všech předností jednotek Renovent.
  • Renovent umožňuje řadu dalších propojení a funkcí, jako je ovládání zemního výměníku apod.

 


 

 

Lokální větrací jednotka Air 70


Air 70 je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti větrání s rekuperací tepla do jednoho kompaktním celku. Jedná se o velmi tichou decentrální větrací jednotku, pro kterou nejsou nutné žádné vzduchovody. Tím je Air 70 vhodná pro větrání samostatných prostorů, kde je instalována ve stěně a neruší interiér.

Decentralizované větrání

Air 70 je decentralizovaná větrací jednotka s rekuperací tepla. Zařízení se velmi snadno instaluje na vnější stěnu, v obytných místnostech se instaluje přímo na zeď. Vzduch je přiváděn a odváděn přímo přes vnější stěnu.

Air 70 se hodí do každého interiéru

Kompaktní zařízení zavěšené na vnitřní straně stěny je tenké a nenápadné. Vnitřní kryt Air 70 můžete mít v jakékoliv barvě podle vašeho přání.

Tiché a nízkoenergetické

Díky sofistikované technologii patří Air 70 absolutně nejtišším decentrálním větracím zařízením na trhu. Navíc spotřeba energie u tohoto zařízení je velmi nízká. Přiváděný čerstvý vzduch je veden přes vestavěný trubkový výměník tepla, kde se předehřívá od vydýchaného a teplého vzduchu odváděného z místnosti. Tím dochází k dostatečnému větrání téměř bez tepelných ztrát.

Malé rozměry, velký výkon

Air 70 je nejkompaktnější decentrální větrací zařízení na trhu. Maximální vzduchový výkon je až 70 m3/h, zatímco otvor ve zdi pro Air 70 je velmi malý (průměr 250-280 mm). Air 70 zcela splňuje evropské předpisy (EN 13141-8 2015).

100% obtok

V létě zařízení díky 100% bypassu využívá chladnější noční vzduch. Není tedy třeba otvírat okna. Omezí se hluk přicházející z ulice a zabrání se pronikání hmyzu do místnosti. Bydlení se tím stává komfortnější.

Spolehlivá funkce i při nízkých teplotách

Protože Air 70 dosahuje vysoké účinnosti, je standardně dodáváno s vestavěným předehřevem. Ten zabraňuje zamrzání výměníku tepla i při velmi nízkých venkovních teplotách.

Jednoduché ovládání a možnost rozšíření

Zařízení se snadno ovládá dotykovými tlačítky. Různá nastavení a hlášení jsou zobrazována pomocí pěti LED diod. Verze Air 70 Plus dovoluje dodatečné připojení pro senzor CO2, čidlo vlhkosti, E-Bus, Modbus, bezdrátové ovládání BrinkHome a logický vstup pro nadřazenou regulaci.

Air 70 může být namontováno v libovolné výšce. Kromě toho můžete mít přístroj v jakékoliv barvě podle vašeho přání.

Kontaktní formulář


Vyplněním kontaktního formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Soubory ke stažení