Reference: Ochrana venkovních ploch

Samoregulační kabel EM2-XR

Samoregulační kabel EM2-XR je ideálním řešením pro ochranu venkovních ploch proti sněhu a namrzání a kombinované s úsporou energií. Inteligentní samoregulační kabel automaticky upravuje svůj výkon v závislosti na okolních podmínkách. Zajistí větší výkon v silných mrazech a menší výkon v případě mírného mrazu. Lze jej krátit na potřebnou délku na místě instalace, a tak  poskytuje úplnou flexibilitu při instalaci.

Samoregulační topný kabel EM2-XR je odolný a robustní, jeho návrh i instalace jsou jednoduché a rychlé. Je to velmi efektivní řešení proti tvorbě náledí.

Instalace může probíhat přímo při stavbě, ale také v případech, kdy už je stavba hotová. Takovým případem byl i projekt ČS Budějovická. Do příjezdové cesty byly vyfrézovány drážky, do kterých se vložil samoregulační topný kabel, který byl zakrytý betonovou mazaninou.

Aplikace topných kabelů do asfaltu

V případech, kdy je vjezd do garáže nebo příjezd k domu ve větším sklonu, je potřeba tyto plochy vyhřívat, aby se zabránilo problémům se sněhem a námrazou. Topné kabely nabízí řadu způsobů aplikace, včetně přímé aplikace do asfaltu. Díky jejich vysoké teplotní odolnosti nedojde k poškození kabelu a po jeho instalaci není třeba aplikovat další ochranné vrstvy.

Topné kabely jsou ovládány chytrou regulací, která na základě vlhkostních a teplotních čidel vyhodnotí, kdy je potřeba nahřátí plochy. Pokud se změní podmínky, teplota stoupne a vlhkost zmizí, regulace automaticky vypne topné systémy a nedochází tak ke zbytečné spotřebě elektrické energie.

Aplikace topných kabelů do asfaltu firma ŠTORC TZB realizovala například u vjezdu vily v Praze, u vjezdu do podzemních garáží bytového domu Nad Volyňkou nebo u příjezdové cesty průmyslového závodu Strojmetal Kamenice.

Topné rohože

Nejen topné kabely jsou řešením ochrany venkovních ploch proti zamrzání. Topné rohože jsou ideálním řešením pro vyhřívání výjezdů z garáží, kde jsou vyhřívány jízdní plochy. Ovšem ani vyhřívání celé plochy aplikací topných rohoží není výjimkou.

Aplikace i návrh topné rohože jsou velmi jednoduché. Rozbalovací uspořádání rohože umožňuje rychlou instalaci. Předem připravená rohož je dodávána včetně studeného přívodu o délce 4 m.