Brink

Brink

Brink Climate Systems je tradiční Holandský výrobce větracích a teplovzdušných jednotek s mnohaletými zkušenostmi s vývojem a výrobou. Firma vyvíjí a vyrábí větrací jednotky ve svém vlastním závodu ve městě Staphorst, již od roku 1964, kdy započala s výrobou teplovzdušných jednotek

Současné větrací jednotky Brink jsou již několikátou generací větracích jednotek a odrážejí zkušenosti výrobce s mnoha lety vývoje a provozu. Jednotky Brink jsou neustále testovány, zdokonalovány a jsou držiteli řady ocenění a atestů. Firma Brink je členem významných evropských asociací a podílí se na rozvoji úsporného větrání v bytové výstavbě.

Firma Brink dodává své rekuperační výměníky pod značkou HOLMAK řadě jiných světových výrobců větracích jednotek.

 • 1903 – Začátek společnosti Brink jako malé kovárny
 • 1964 – Začátek výroby teplovzdušného vytápění, které bylo prvním krokem k větracím jednotkám
 • 1982 – Představení první větrací rekuperační jednotky Brink pro rezidenční výstavby
 • 1983 - První protiproudý rekuperační výměník ve větrací jednotce určené pro bytové větrání. Výrazný pokrok v nárůstu účinnosti.
 • 1994 -  Brink představuje, jako první výrobce na světě, plastový protiproudý výměník.  Brink zahajuje výrobu svých vlastních plastových výměníků.
 • 2003  Brink jako první výrobce na světě vybavuje své větrací jednotky ve standardu ventilátory s konstantním průtokem vzduchu. To přináší výrazné zvýšení celoroční účinnosti větrání a zjednodušení nastavení a ovládání.
 • 2003 – Brink se stává součástí koncernu CENTROTEC Sustainable AG. Jméno společnosti je změnilo na Brink Climate Systems.
 • 2011 – Brink vybavuje ve standardu svou novou generaci větracích jednotek ochranným předehřevem s inteligentní regulací ochrany proti zamrzání a s detekcí ledu. Další posun v celoroční účinnosti a efektivitě větrání.
 • 2014 – Firma Brink neustále modernizuje a rozšiřuje systém větrání a staví nový moderní výrobní závod. Tento výrobní závod je v průběhu dalších let rozšiřován a modernizován.

Firma Brink Climate Systems je významným hybatelem a inovátorem na poli větrání a úspor energie. Firma Brink je autorem řady inovací a patentů.

Efektivní a tiché větrání Brink

Větrání podle skutečné potřeby pro vyšší komfort, úsporu energie a snížení hluku

Řízené větrání Brink zajistí efektivní a úsporné větrání podle momentální potřeby na základě aktuální kvality vzduchu v obytných místnostech nebo zónách. V těchto prostorech senzory kvality vzduchu měří koncentraci CO2. Je-li kvalita vzduchu dobrá, systém pracuje na úrovni základního větrání. Dojde-li k poklesu kvality vzduchu a senzor indikuje vyšší úroveň CO2 z důvodu přítomnosti osob, úroveň větrání se automaticky zvýší. Současně detekuje-li senzor vlhkosti rychlé zvýšení vlhkosti způsobené vařením či sprchováním, zvýší krátkodobě větrání.

Řízené větrání Brink je jednoduché na ovládání, funkční a především ověřené mnoha lety provozu po celé Evropě.

 • Dvouzónová regulace Brink
 • Senzory CO2, VOC, RH
 • Brink Home
 • Připojení na centrání regulaci domu

Jaké jsou benefity dodavatele

1

Tiché a úsporné větrací jednotky

Široká nabídka tichých a úsporných rekuperačních jednotek.

2

Pro nejlepší kvalitu vzduchu

Nabídka regulace a nadstaveb pro zvýšení komfortu a úspor systému s rekuperací tepla.

3

Kompaktní řešení

Omezení vysoušení vzduchu v zimních měsících a aktivní zvlhčování vzduchu pro centrální rekuperaci .

4

Designová celistvost

Sofistikované a designové distribuční elementy, které zaručí správné provětrání a neruší interiér.

Nezávislé ověření

Jednotky jsou testovány dle platných evropských norem a jsou držiteli řady osvědčení a certifikátů. Pro uživatele je užitečný nezávislý certifikát od Passivhaus Institutu, jehož jsou větrací jednotky Renovent držitelem. Zde si mají možnost uživatelé parametry ověřit s jinými srovnatelnými jednotkami. Jednotky Renovent zde patří k nejlepším zařízením na poli hlučnosti, úsporného provozu, vybavenosti a širokou možností nadstaveb.