Topné kabely

Elektrické podlahové vytápění

Topné kabely

Podlahové vytápění s topnými kabely je klasický způsob konstrukce podlahového vytápění. Topné kabely se ukládají do betonové mazaniny nad tepelnou izolaci. Tloušťkou betonového potěru můžeme měnit akumulační schopnosti podlahy. Jedná se o často používaný a ověřený způsob hlavního vytápění. Na takto vytápěné podlahy lze použít téměř jakékoli podlahové krytiny.
Jako topný kabel můžeme použít odporový topný kabel Raychem T2Blue, nebo samoregulační topný kabel T2Red.

Princip funkce samoregulačního kabelu Raychem (video)

Samoregulační podlahové vytápění Raychem

Inteligentní samoregulační podlahové vytápění Raychem využívá vlastnosti samoregulačního topného kabelu T2Red, který mění svůj výkon v závislosti na okolních tepelných podmínkách. To znamená, že v chladných místech, jako je např. okolí oken, vydává více tepla a v teplých místech, jako např. pod nábytkem, je tomu naopak. Více topí tam, kde je podlaha více ochlazovaná a naopak (viz funkce samoregulačního kabelu).
Díky vlastnosti samoregulace neexistuje u tohoto systému nebezpečí přehřívání, což umožňuje rozmístění nábytku v místnosti bez jakýchkoliv omezení. Samoregulační podlahové vytápění Raychem je také jediným řešením vyhřívání dřevěných podlah, kde je požadavek na garanci maximální teploty podlahy.